Otwarcie Centrum Doradczego Polskiego Funduszu Rozwoju w Chełmie

Autor: Lubelski UW 2020-06-07 09:40:10

W Chełmie uroczyście zainaugurowano działalność Centrum Doradczego Polskiego Funduszu Rozwoju. Nowa placówka PFR mieści się w centrum miasta w specjalnie zaadaptowanych na jej potrzeby biurach Chełmskiej Biblioteki Publicznej.

Symbolicznego otwarcia Centrum dokonał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który przy okazji wizyty w Chełmie spotkał się z pracownikami placówki, a także odebrał pierwszy telefon od przedsiębiorcy, który był zainteresowany możliwościami związanymi z Tarczą Antykryzysową.
 
W inauguracji Centrum uczestniczyli m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek, senator Jerzy Chrościkowski, wojewoda lubelski Lech Sprawka, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek oraz prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
 
Centrum Doradcze PFR, to druga – po Centrum Usług Wspólnych Narodowego Funduszu Zdrowia – rządowa agenda ulokowana w ostatnim czasie w Chełmie i kolejny krok w procesie społeczno-ekonomicznej deglomeracji.
 
Satysfakcji z powodu wyboru Chełma na siedzibę Centrum nie krył wojewoda lubelski Lech Sprawka, który w trakcie briefingu prasowego powiedział: Mieszkańcy województwa lubelskiego schną z tęsknoty za różnymi instytucjami, które oddziaływują w skali ogólnokrajowej. To przedsięwzięcie jest takim kolejnym przykładem, że może jednak będzie ich znacznie więcej. Wojewoda podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania Centrum.
 
Chełmska agenda PFR będzie obsługiwała przedsiębiorców, samorządowców i obywateli z całej Polski. Profesjonalnie przygotowani i przeszkoleni doradcy będą różnymi kanałami komunikacji (telefonicznie, za pośrednictwem poczty elektronicznej, przez czat) informowali interesantów o produktach i usługach Grupy PFR, m.in. o Tarczy Finansowej czy Pracowniczych Planach Kapitałowych.
 
Nowo uruchomiona jednostka swoją działalność rozpoczyna w bardzo ważnym momencie. Od 29 kwietnia br. Polski Fundusz Rozwoju realizuje bardzo ważny z puntu widzenia polskiej gospodarki program Tarczy Finansowej dla przedsiębiorców i pracowników. Jego zadaniem jest wesprzeć firmy, które ucierpiały w wyniku zamrożenia gospodarki w czasie pandemii COVID-19.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u