POLICJANCI ODWIEDZALI WOJTUSIA, A PÓŹNIEJ ON PIĘKNIE IM PODZIĘKOWAŁ

Autor: mat prasowe MSWiA 2020-06-07 09:49:21

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Pieszycach, w trakcie wykonywania obowiązku nadzorowania osób poddanych kwarantannie, odwiedzali 7-letniego Wojtusia. Chłopiec podarował mundurowym laurkę z podziękowaniami i odwiedził pieszycki posterunek.

W trudnym czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 osoby powracające z zagranicy i ich najbliżsi musieli pozostawać we własnym domu. Na policjantach, w ramach zapobieganiu rozprzestrzeniania wirusa, ciążył obowiązek kontrolowania osób poddanych kwarantannie. Wśród nich był 7-letni mieszkaniec Pieszyc. Chłopiec miał okazję codziennie widzieć umundurowanych funkcjonariuszy. Jego marzeniem jest zostanie w przyszłości policjantem.

Wojtuś mimo swojego młodego wieku, wie jak ciężka jest to służba i postanowił podziękować policjantom wręczając im laurkę. Zrobiło to duże wrażenie na mężczyznach w mundurach. Dzielnicowy Jerzy Pohl zorganizował po zakończonej kwarantannie, spotkanie dla chłopca i jego mamy w pieszyckim posterunku. Młody człowiek dostał możliwość obejrzenia atrybutów policjanta i zobaczyć z bliska jak wygląda „policyjna robota”. Na pamiątkę wizyty Wojtek otrzymał maskotkę Komisarza Lwa.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u