#DrogiLokalne z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych

Autor: Lubuski UW 2020-06-07 09:53:43

Lubuscy samorządowcy, z rąk Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, odebrali symboliczne bony na realizacje inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Wojewoda Lubuski podpisał dziś 60 umów, na łączną kwotę 82,6 mln zł, na dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Przedstawiciele 7 samorządów stawili się w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, by osobiście odebrać symboliczne bony i podpisać umowy. Była to okazja do pierwszego spotkania po dłuższej przerwie. Pozostałe jednostki samorządu terytorialnego otrzymają podpisane umowy drogą elektroniczną

 

- Inwestycje są teraz bardzo istotne, ponieważ m.in. chronią miejsca pracy i pomagają przetrwać przedsiębiorcom. 83 miliony złotych poprzez samorządy trafią właśnie do przedsiębiorców, którzy będą realizowali te projekty. Po pierwszych przetargach wiemy, że zainteresowanie nimi jest i będzie bardzo duże. Myślę, że to ważny krok na  drodze powrotu naszej gospodarki na ścieżkę rozwoju, o której często mówi Premier Mateusz Morawiecki. Również wielu samorządowców podkreślało, że bardzo oczekiwali na te dofinansowania - mówił wojewoda Władysław Dajczak w czasie uroczystości.

 

Ważną informacją przekazaną podczas dzisiejszego spotkania jest zapowiedź nowego naboru wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych. Kolejna edycja ruszy w lipcu 2020 roku

 

Samorządy, które odebrały bony na realizacje zaplanowanych inwestycji:

Powiat Strzelecko-Drezdenecki – dofinansowanie w wysokości 2.807.700,00 zł na przebudowę drogi powiatowej nr 1376F na odcinku Bobrówko – Żabicko.

Powiat Międzyrzecki – dofinansowanie w wysokości 14.099.184,00 zł na przebudowę drogi powiatowej Nr 1339F na odcinku od węzła A2, do planowanej obwodnicy i budowa obwodnicy Trzciela.

Powiat Świebodziński – dofinansowanie w wysokości 1.212.566,00 zł na przebudowę drogi powiatowej nr 1216F, na odcinku Koźminek – Kręcko.

Lista wszystkich inwestycji powiatowych 

Gmina Witnica – dofinansowanie w wysokości 2.018.562,00 zł na budowę ulicy Warszawskiej w Nowinach Wielkich.

Gmina Dobiegniew – dofinansowanie w wysokości 3.232.035,00 zł na budowę/ przebudowę dróg i ulic na Osiedlu Młodych w Dobiegniewie (I etap).

Gmina Szlichtyngowa – dofinansowanie w wysokości 1.332.368,00 zł na wykonanie dokumentacji projektowej i przebudowę dróg gminnych: ulicy Ogrodowej i Pułaskiego w Szlichtyngowej.

Gmina Otyń – dofinansowanie w wysokości 1 357 561,00 zł na budowę dróg gminnych we wsi Modrzyca, tj. ulic: Liliowa - Krótka, Różana i Magnolii wraz z budową odwodnienia i oświetlenia drogowego.

Lista wszystkich inwestycji gminnych

 

 

 

 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u