Prezydent RP Andrzej Duda został Honorowym Obywatelem Wielunia

Autor: Łódzki UW 2020-06-11 11:04:41

Prezydent RP Andrzej Duda, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Wieluniu, otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Wielunia. Dla prezydenta była to bardzo znacząca i wzruszająca chwila. W tym ważnym wydarzeniu wzięła też udział Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

wspólnoty. Wspólnota samorządowa jest zazwyczaj bardzo zżyta i zwarta. To są więzi sąsiedzkie, braterskie, krwi oraz przyjaźni. Otrzymanie Honorowego Obywatelstwa jest dla mnie wielkim zaszczytem, za co bardzo dziękuję – powiedział  prezydent Andrzej Duda podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Wieluniu.

Prezydent Andrzej Duda przypomniał także o dbaniu w Wieluniu o pamięć historyczną.  – Pozostałości niemieckiego bombardowania są  niemymi symbolami tego,  co stało się w 1939 r. To miasto to wielki symbol. Pielęgnowanie pamięci historycznej jest ogromnie ważne jako element działalności Prezydenta Rzeczpospolitej. Służba dla Rzeczpospolitej to przekazywanie pamięci historycznej z pokolenia na pokolenie – powiedział prezydent Andrzej Duda.

W swoim przemówieniu prezydent odniósł się także do tego,  jak obecnie wygląda Wieluń .

- Dziękuję, że wszystkie ważne miejsca w Wieluniu są tak pięknie utrzymane. Spacer po Wieluniu to wspomnienie historyczne, a także wielka przyjemność estetyczna. Wieluń  za sprawą mieszkańców jest pięknym miastem –stwierdził prezydent Andrzej Duda.

W spotkaniu z prezydentemAndrzejem Dudą wziął także udział m.in. wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u