SZKOLENIA REZERWY SZANSĄ DLA TYCH, KTÓRZY STRACILI PRACĘ

Autor: Podkarpacki UW 2020-06-12 09:05:02

Od 15 czerwca ruszają w Wojsku Polskim szkolenia rezerwistów, którzy chcą podtrzymać swoje umiejętności, jak i osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z Siłami Zbrojnymi

Dzięki podpisanej przez ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka  decyzji, zgłoszenia ochotników, którzy w ostatnim czasie – ze względu na epidemię koronawirusa utracili pracę – będą traktowane priorytetowo. Rezerwiści, czyli osoby, które odbyły zasadniczą służbę wojskową lub mają już przyznany stopień wojskowy mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie od 3,5 tysiąca złotych.

Osoby dla których będzie to pierwszy kontakt z wojskiem będą odbywać swoje ćwiczenie w ramach służby przygotowawczej. Miesięczne wynagrodzenie wynosi w takim przypadku 1,2 tys. zł plus dodatkowe 2,6 tys. zł na zakończenie ćwiczeń. Ponadto uzyskają oni status żołnierza rezerwy i będą mogli starać się o zatrudnienie jako żołnierz zawodowy w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju.

Wprowadzone dzięki decyzji rozwiązanie to realne wsparcie dla osób, których domowe budżety ucierpiały w wyniku epidemii oraz realne wzmocnienie dla Sił Zbrojnych RP.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do składania wniosków w właściwych terytorialnie Wojskowych Komendach Uzupełnień.

Ćwiczenia wojskowe organizowane są w 4 turnusach:
• od 15 czerwca 2020 r.;
• od 13. Lipca 2020 r.;
• od 10 sierpnia 2020 r.;
• od 14 września 2020 r.

Ćwiczenia wojskowe adresowany jest do żołnierzy rezerwy w 3 czasookresach (po 30 dni, 60 dni i 90 dni).

Dodatkowe informacje:  https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/szkolenia-rezerwy-szansa-dla-tych-ktorzy-stracili-prace

© 2018 Super-Polska.pl stat4u