Fundusz Dróg Samorządowych: otwarcie ulic Kresowej i Krakowiańskiej w Żabiej Woli

Autor: Mazowiecki UW 2020-06-17 09:24:16

We wtorek, 16 czerwca br. oddano do użytku przebudowane drogi gminne – ul. Kresową i ul. Krakowiańską w Żabiej Woli. Inwestycje wykonano przy udziale środków finansowych z Funduszu Dróg Samorządowych. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Poseł na Sejm RP Zdzisław Sipiera oraz Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

W ramach realizacji zadania pn. Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Żabia, powiat grodziski przebudowano ul. Krakowiańską, na odcinku o długości 982,75 mb oraz ul. Kresową, na odcinku o długości 996,60 mb.

Gmina Żabia Wola sfinalizowała też zadanie pn. Remont drogi gminnej ulicy Kresowej 150621W w miejscowości Ojrzanów Gmina Żabia Wola, powiat grodziski; na długości odcinka 329,30 mb.

Inwestycje te sfinansowane zostały z Funduszu Dróg Samorządowych, na które dofinansowanie gmina Żabia Wola otrzymała w ramach podpisanych umów przez Wojewodę Mazowieckiego w grudniu 2019 r.

W ramach programu przewidziane jest wsparcie dróg samorządowych do 2028 roku. Dofinansowane będą zadania polegające na budowie, przebudowie lub remoncie dróg powiatowych i gminnych, a także inwestycje na tych drogach, które zostały jednocześnie zaliczone do dróg o znaczeniu obronnym.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u