Tarcza Antykryzysowa w powiecie nowosądeckim

Autor: Małopolski UW 2020-06-17 09:31:00

Z dofinansowania w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju skorzystało już prawie 26 tysięcy przedsiębiorstw w województwie małopolskim. Wśród nich jest m.in. firma stolarska „Drwalnik” z Lipnicy Wielkiej w gminie Korzenna. Dziś, dzięki uprzejmości właścicieli, gościł w niej wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

 Wsparcie dla polskich przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej jest bardzo dynamiczne. Kwoty dofinansowania rosną z dnia na dzień. Najnowsze dane mówią o prawie 7,4 mld złotych dla przedsiębiorców z Małopolski w ramach różnych form dofinansowania. Z samej Tarczy Antykryzysowej do małopolskich firm popłynęło 2,1 mld złotych – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.


Spotkanie było okazją do podziękowania właścicielom firmy za zaangażowanie na rzecz ochrony miejsc pracy w tak wymagającym i trudnym czasie. Poza wojewodą w firmie „Drwalnik” gościli również: senator Wiktor Durlak, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Sączu Teresa Klimek oraz wójt gminy Korzenna Leszek Skowron.

Wojewoda podkreślił, jak ważna jest współpraca z władzami samorządowymi.

– Dziękuję Panu Staroście za owocną współpracę i sprawne działanie podległych jednostek. Dzięki temu firmy mogą szybko otrzymać oczekiwane wsparcie – dodał wojewoda.

Firma stolarska „Drwalnik” skorzystała m.in. z pożyczki na dofinansowanie bieżących kosztów działalności gospodarczej z Polskiego Funduszu Rozwoju i ulgi w ramach obniżenia płatności w składkach ZUS.

W skali województwa małopolskiego z Tarczy Finansowej PFR wypłacono 4,68 mld złotych wsparcia, co w konsekwencji przyczyniło się do ochrony 239,6 tys. miejsc pracy. W ramach Tarczy Antykryzysowej pomoc dla firm z Małopolski przedstawia się następująco:
•    575,1 mln złotych dofinansowania do wynagrodzeń dla 111,2 tys. pracowników,
•    99,4 tys. pożyczek dla mikroprzedsiębiorców, na kwotę 496,7 mln złotych,
•    152,9 tys. świadczeń postojowych na kwotę 299,3 mln złotych,
•    720,1 mln złotych zwolnień ze składek na ubezpieczenie społeczne.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u