Otwarcie pierwszego żłobka w ramach Programu Maluch+ w powiecie grodziskim

Autor: Mazowiecki UW 2020-06-19 07:47:48

18 czerwca br. nastąpiło oficjalne oddanie do użytku Gminnego Żłobka w Żabiej Woli, którego budowę zrealizowano przy udziale środków finansowych pochodzących z Programu Maluch Plus. Nowo otwarty żłobek jest pierwszą tego typu placówką oświatową w powiecie grodziskim. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz, Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Barbara Socha, Mazowiecki Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek.

Żłobek Gminny w Żabiej Woli to bardzo istotna dla życia gminy realizacja. Rządowe dofinansowanie z programu ,,Maluch +” edycja 2019 wyniosło 1,1 mln zł. Dzięki utworzeniu gminnego żłobka w Żabiej Woli możliwe było utworzenie 60 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Gratuluję samorządowi dobrych wniosków, składanych w ramach Rządowego Programu Maluch+ i deklaruję dalszą gotowość do współpracy na rzecz mieszkańców - powiedział Wicewojewoda Mazowiecki, Artur Standowicz.

W wydarzeniu oprócz Wicewojewody wzięli udział: Poseł na Sejm RP Zdzisław Sipiera, Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Barbara Socha, Mazowiecki Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek, Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka.

Program Maluch Plus wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych oraz dziennych opiekunów. W ramach programu przyznawane jest dofinansowanie na tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. Celem rządowego programu jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki

© 2018 Super-Polska.pl stat4u