NOWY DWORZEC KOLEJOWY W SĘDZISZOWIE MAŁOPOLSKIM

Autor: Podkarpacki UW 2020-07-07 09:00:16

Obiekt, który będzie służyć podróżującym, został zrealizowany według autorskiej koncepcji PKP S.A. w formule Innowacyjnych Dworców Systemowych.

Uroczystość oddania do użytku obiektu odbyła się 2 lipca br. W wydarzeniu udział wzięli min. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk,  minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus, członek zarządu PKP S.A. Małgorzata Zielińska.

 Oddajemy dzisiaj do użytku kolejny dworzec zrealizowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych. To kolejny krok na drodze do celu, którym jest bezpieczna, komfortowa i punktualna polska kolej – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas oficjalnego otwarcia.

Nowo otwarty dworzec w Sędziszowie Małopolskim to budynek odznaczający się wysokim standardem, nowoczesny i przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dzięki zastosowanym energooszczędnym systemom i technologiom, jest  proekologiczny i  przyjazny dla środowiska naturalnego. Przebudowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 oraz ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u