Zakończyła się przebudowa drogi w gm. Trzydnik Duży

Autor: Lubelski UW 2020-07-08 08:27:31

Wojewoda lubelski Lech Sprawka wziął udział w uroczystym otwarciu drogi gminnej Wola Trzydnicka-Agatówka Kopaniny w gminie Trzydnik Duży. Inwestycję zrealizowano przy 70 proc. udziale środków Funduszu Dróg Samorządowych z naboru z roku 2019. Wartość inwestycji opiewała na łączną kwotę 1 194 000 zł (z czego środki z FDS to 834 690 zł).

Rząd Zjednoczonej Prawicy i Prezydent RP dostrzegają lokalne społeczności, te najmniejsze wspólnoty. Widać tego efekty. Gratuluję aktywności i czekamy na kolejne Państwa dobrze opracowane wnioski – mówił wojewoda Sprawka.
 
Już od trzech tygodni otwieramy kolejne odcinki dróg zarówno gminnych, jak i powiatowych, finansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzisiaj wicewojewoda Bolesław Gzik uczestniczy w podobnych uroczystościach na terenie rejonu zamojskiego. W tej chwili realizujemy zarówno inwestycje z listy podstawowej jak i listy rezerwowej FDS. Inwestycje w części gminnej i powiatowej będą zrealizowane w 100 proc. Niedługo będę ogłaszał nabór na 2021 rok – dodał wojewoda lubelski.
 
Część drogi została przebudowana w poprzednich latach. Teraz roboty prowadzone były na ostatnim fragmencie w Agatówce. Została wykonana podbudowa, położona nowa asfaltowa nawierzchnia, utwardzone pobocza, wykonane dwa zbiorniki na wody opadowe i zatoka autobusowa.
 

                                                                                        ***
 
Droga gminna Wola Trzydnicka-Agatówka Kopaniny tworzy funkcjonalny ciąg komunikacyjny łącząc drogę wojewódzką nr 855 Olbięcin-Stalowa Wola, która łączy się z drogą krajową nr 74 w miejscowości Olbięcin i drogę powiatową nr 2715 Budki - Salomin - Zdziechowice, która łączy się z drogą powiatową nr 2714 Gościeradów–Zdziechowice.
 
Wpływa tym samym na zwiększenie dostępności regionu poprzez szybsze i bezpieczniejsze połączenie komunikacyjne między wioskami, gminami, miastami powiatowymi i wojewódzkimi.

Ponadto wybudowana droga służyć będzie jako alternatywa przejazdu przez centra miejscowości Wola Trzydnicka, Węglinek i Agatówka w przypadku zatrzymania ruchu na drodze wojewódzkiej nr 855 oraz powiatowej nr 2714L.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u