Przywracajmy posterunki policji

Autor: Lubuski UW 2020-07-15 08:30:41

Silne państwo jest ważne i wszyscy powinniśmy mieć to na uwadze. Przywracanie posterunków policji jest elementem dbania o bezpieczeństwo mieszkańców mniejszych miejscowości – mówił wojewoda Władysław Dajczak w czasie wizyty w odtworzonym posterunku policji w Dobiegniewie.

- W czasach rządu PO-PSL zlikwidowano 400 posterunków policji w całej Polsce. W czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości w naszym województwie przywrócono 6 posterunków, a w całym kraju 100. Udowodniliśmy, że dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców, którzy sami również zwracali się do mnie z apelami o przywrócenie posterunków, w trosce o własne bezpieczeństwo – mówił wojewoda w czasie wizyty.

Posterunek przywrócony w Dobiegniewie działa od 4 lat. Statystyki pokazują jak bardzo był potrzebny. Dobiegniew jest gminą turystyczną, przez którą przebiega droga DK22, na której dochodzi do wielu wypadków.

- Policjanci pomagają mieszkańcom z dużą determinacją. Są tu codziennie, dysponują dwoma samochodami i mają dobre warunki lokalowe. Na tę chwilę mamy 7 etatów, a kolejne osoby będą kierowane na służbę – mówił Komendant Wojewódzki Policji Jarosław Pasterski. 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u