Obchody święta policji w Garnizonie Stołecznym

Autor: Mazowiecki UW 2020-07-24 08:47:30

22 lipca br. w Komendzie Stołecznej Policji odbyły się uroczystości upamiętnia 101. rocznicę powstania polskiej Policji. Podczas warszawskich uroczystości wręczono medale, odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne garnizonu stołecznego. W uroczystościach udział wziął m.in.: Wojewoda Mazowiecki, Konstanty Radziwiłł oraz nadinspektor Paweł Dobrodziej, Komendant Stołeczny Policji.

Święto Policji garnizonu stołecznego rozpoczęło się złożeniem kwiatów przed tablicą upamiętniającą oficerów i podoficerów Policji Państwowej II RP. Następnie odbyła się msza święta w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w intencji funkcjonariuszy i pracowników garnizonu stołecznej Policji.

Uroczystości kontynuowano na dziedzińcu przy Pałacu Mostowskich w Warszawie. Rozpoczęły się wprowadzeniem sztandaru Komendy Stołecznej Policji, odśpiewano hymn, a następnie powitano zgromadzonych gości.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podczas ceremonii wręczenia medali i odznaczeń pogratulował wyróżnień i awansów oraz podziękował funkcjonariuszom za ich codzienne zaangażowanie i oddanie w trakcie służby.

Życzę również sukcesów w życiu prywatnym i składam wyrazy uznania dla rodzin, które wspierają Państwa w każdych okolicznościach – podkreślił Wojewoda Mazowiecki.

Komendant Stołecznej Policji nadinspektor Paweł Dobrodziej podczas przemówienia przekazał życzenia satysfakcji z pełnionej misji oraz podziękował za zaangażowanie i profesjonalizm jakim stołeczna policja wykazała się podczas pełnienia służby w ostatnich miesiącach.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u