S7: prace trwają w Miechowie

Autor: Małopolski UW 2020-07-29 08:59:40

Niedawno przekazywaliśmy informację o wydaniu przez Wojewodę Małopolskiego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (tzw. zridu) dla ponad 18-kilometrowego odcinka od węzła Widoma do węzła Igołomska w Krakowie. Natomiast dzisiaj z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka odbyło się symboliczne rozpoczęcie budowy odcinka od granicy województwa świętokrzyskiego i małopolskiego (od węzła Moczydło) do węzła Miechów.

Przypomnijmy. Zezwolenie na realizację tego odcinka S-7 (o długości 18,7 km) wydaliśmy 30 września 2019 r. W ramach zainicjowanych prac w pierwszej kolejności wyburzane będą budynki, które już zostały wykupione i opuszczone przez dotychczasowych mieszkańców.  

Także dzisiaj minister A. Adamczyk w towarzystwie wojewody P. Ćwika wizytowali odcinek Szczepanowice – Widoma, który już jest w realizacji. Obecnie zaawansowanie prac mostowych na tym odcinku wynosi blisko 50%. Roboty drogowe wykonano w 44%. Powstają wykopy, wymieniane są słabonośne grunty, wznoszone są nasypy. Powstaje także Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej w obrębie węzła Szczepanowice. Prace na odcinku Szczepanowice – Widoma rozpoczęto we wrześniu ubiegłego roku, zaś zrid w tym przypadku wydaliśmy 23 sierpnia 2019 r. 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u