Wizyta ministrów spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy

Autor: Lubelski UW 2020-08-04 08:39:23

Ministrowie spraw zagranicznych: RP Jacek Czaputowicz, Republiki Litewskiej Linas Linkevičius i Ukrainy Dmytro Kułeba złożyli dzisiaj wizytę w Lublinie. Przeprowadzili rozmowy trójstronne dotyczące m.in. współpracy w ramach UE i NATO.
 

W ramach wizyty ministrowie złożyli wieniec przy pomniku Unii Lubelskiej, mieszczącym się na Placu Litewskim.  Kwiaty pod Pomnikiem złożył również wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik, wspólnie z wicemarszałkiem województwa lubelskiego Zbigniewem Wojciechowskim i prezydentem Miasta Lublin Krzysztofem Żukiem.
 
Podczas spotkania w Lublinie przyjęta została deklaracja, w której ministrowie zwrócili uwagę na korzyści płynące z tworzenia więzi politycznych, gospodarczych, naukowych i kulturalnych, pomiędzy Polską, Litwą i Ukrainą, wskazując przy tym na wagę współpracy parlamentarnej i w dziedzinie bezpieczeństwa. Ogłoszono  powołanie Trójkąta Lubelskiego, stałej platformy współpracy trójstronnej, w ramach której przewidywane są regularne spotkania ministrów spraw zagranicznych, urzędników MSZ oraz przedstawicieli innych instytucji Polski, Litwy i Ukrainy.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u