Nowy sprzęt dla Placówki Straży Granicznej w Łodzi

Autor: Łódzki UW 2020-08-11 07:59:14

W trosce o zapewnienie ciągłości i prawidłowego funkcjonowania przejścia granicznego oraz bezpieczeństwa pasażerów w lotniczym przejściu granicznym usytuowanym w Porcie Lotniczym im. Władysława Reymonta w Łodzi wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński przekazał dziś specjalistyczny sprzęt dla funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej.

 Żyjąc w dobie pandemii koronawirusa wiemy, jak ważne są działania wszelkich służb i ich wyposażenie. Straż Graniczna w trudnym czasie stanęła na wysokości zadania, m.in. gdy w ciągu kilku dób należało wznowić kontrole na zachodnich granicach państwa, gdy należało zapewnić je także na terenie całego kraju. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania i profesjonalizmu, a także odpowiedniego wyposażenia w sprzęt – podkreślił wojewoda.

PSG w Łodzi otrzymała sprzęt o łącznej wartości ponad 1,2 mln złotych. Warto pamiętać, że funkcjonariusze Straży Granicznej wykonuje swoje zadania nie tylko na łódzkim lotnisku, lecz również na terenie całego naszego województwa.

- Nowy sprzęt pomoże nam jeszcze skuteczniej realizować zadania w obrębie łódzkiego portu lotniczego. Wierzę, że będzie mógł być również wykorzystywany w ramach współpracy z policją do ochrony mieszkańców całego województwa- powiedział Robert Bagan komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u