Wystawa prac plastycznych uczestników konkursu „100-lecie Bitwy Warszawskiej”

Autor: Lubelski UW 2020-08-12 09:02:53

W holu głównym budynku Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych wykonanych przez członków Ochotniczych Hufców Pracy w ramach Konkursu Historycznego OHP „100-lecie Bitwy Warszawskiej”. Wystawa, którą będzie można oglądać do 24 sierpnia br., dotyczy wojny polsko-bolszewickiej i Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Przybyłych gości przywitał lubelski wojewódzki komendant OHP dr Piotr Gawryszczak, który przedstawił cel wystawy oraz wyraził wdzięczność za możliwość jej zorganizowania w budynku urzędu.
 
– Chciałbym podziękować i pogratulować organizatorom, ale również uczestnikom i laureatom konkursu, czyli młodzieży związanej z OHP. Ten konkurs stanowi kolejną formę popularyzacji historii – mówił podczas wernisażu wojewoda lubelski Lech Sprawka. Zwracając uwagę na znaczenie „Cudu nad Wisłą”, wojewoda lubelski podkreślał: – Bitwa Warszawska, która prawdopodobnie, tak to wygląda w ocenie historyków, powstrzymała marsz bolszewizmu do zachodniej Europy, jest uznawana za jedną z największych bitew w historii świata. Dodał także, że współcześnie niezwykle istotne jest kształcenie historyczne i budowanie świadomości patriotycznej wśród młodego pokolenia.
 
Lubelska Wojewódzka Komenda OHP, organizując konkurs dla młodzieży OHP z całej Polski, chciała w szczególności upamiętnić najważniejsze wydarzenia i postaci sprzed wieku, które pozwoliły odbudować suwerenne państwo polskie. Celem konkursu było także rozwijanie i upowszechnianie talentów artystycznych młodzieży OHP oraz kształtowanie w nich postaw patriotycznych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u