Otwarcie wystawy „Do Broni. Rok 1920”

Autor: Wielkopolski UW / Anna Czuchra 2020-08-12 09:09:16

W imieniu wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka wicewojewoda Aneta Niestrawska uczestniczyła dziś w otwarciu wystawy „Do Broni. Rok 1920 na plakatach, afiszach i drukach ulotnych ze zbiorów specjalnych Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego”.

 Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pracę na rzecz kształtowania patriotycznych postaw wśród mieszkańców Poznania i Wielkopolski. Setna rocznica Bitwy Warszawskiej to powód do chwały i dumy polskiego oręża. Należy bowiem przekazywać kolejnym pokoleniom młodych Polaków, że 15 sierpnia 1920 roku - w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Wojsko Polskie rozpoczęło nie tylko jedną z najważniejszych bitew w historii Rzeczypospolitej, ale - jak się powszechnie uważa - jedną z najważniejszych bitew w historii świata. Wojsko Polskie - dowodzone przez Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego - obroniło, dopiero co odzyskaną, niepodległość. To bitwa, która była przełomem w wojnie polsko-bolszewickiej i zatrzymała imperialne plany Armii Czerwonej - mówiła podczas otwarcia wernisażu wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Wystawa przygotowana przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu nawiązuje do jednej z najważniejszych bitew naszej historii. Będzie dostępna na terenie CSWL do 15 października 2020 roku.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u