Kolejna inwestycja drogowa

Autor: Świętokrzyski UW 2020-08-13 08:31:06

W Końskich odbyło się uroczyste otwarcie inwestycji drogowej, która została wykonana z rządowym wsparciem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W wydarzeniu wziął udział wojewoda Zbigniew Koniusz.

Inwestycja swym zakresem obejmowała budowę drogi gminnej na ulicy Mostowej na odcinku od ulicy Zielonej do ulicy Odludnej, która jest drogą powiatową. Całkowita długość odcinka wynosi 737,70 m.

W ramach budowy wykonano nawierzchnię jezdni do szer. 5,0 m, jednostronne pobocza na odcinku 620 mb i szerokości 0,75 , ścieżkę rowerową o długości 526,30 mb i szerokości 3,5 m, chodnika o długości 243 mb, rondo u zbiegu ulic Zielonej, Młyńskiej i Mostowej, przepust skrzynkowy nad rzeką Czystą. Inwestycja obejmowała również oświetlenie drogowe z oprawami LED, przebudowę i zabezpieczenie gazociągu, urządzeń elektroenergetycznych oraz teletechnicznych. Wykonano oznakowania poziome, pionowe oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

„Drogi zawsze łączyły ludzi i nadal łączą. Mnie ogromnie cieszy, że tych dróg na terenie województwa świętokrzyskiego jest coraz więcej. Są to drogi w bardzo dobrym standardzie. Myślę, że będą długie lata służyły społeczności” – powiedział wojewoda świętokrzyski podczas uroczystości otwarcia.

Łączna kwota inwestycji wyniosła 3.646.277,94 złotych, z czego wsparcie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych stanowiło 60% dofinansowania.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u