Otwarcie nowego budynku Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Autor: Mazowiecki UW 2020-08-16 10:56:59

Z okazji obchodów upamiętniających setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, 14 sierpnia w Sulejówku odbyła się uroczystość otwarcia Muzeum Józefa Piłsudskiego. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Prezydent Andrzej Duda, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński oraz Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku to nowoczesny kompleks muzealno-edukacyjny o powierzchni 4 ha. Budynek został powołany do życia w 2008 r. przez ówczesnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego. Kamień węgielny pod budowę muzeum wmurowano w listopadzie 2016 r.

Muzeum posiada część historyczną, w której znajduje się m.in. dom Piłsudskich w Sulejówku oraz budynek muzealny z wystawą stałą, która będzie okazją do zapoznaniem się z dziedzictwem polskiej niepodległości.

Wydarzenie transmitowane było w mediach społecznościowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

15 i 16 sierpnia Muzeum zaprasza wszystkich pasjonatów historii oraz miłośników aktywnego spędzania czasu. Podczas weekendu przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych i dorosłych gości. Dla limitowanej grupy osób, które zarejestrują się online, zorganizowane będzie specjalne zwiedzanie wystawy stałej „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935”.  Dokładny program wydarzeń na stronie Muzeum.

Inwestycja została sfinansowana w całości z programu rządowego oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest jedną z ponad 80 inwestycji muzealnych realizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które mają służyć budowaniu polskiej tożsamości, edukacji kolejnych pokoleń oraz ochronie polskiego dziedzictwa kulturowego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u