Premier o mistrzostwach: zapewnimy środki finansowe na rozgrywki na najwyższym poziomie

Autor: mat prasowe KPRM 2020-08-19 09:26:10

W wielu dziedzinach naszego życia odczuwamy skutki pandemii koronawirusa. Zmianom uległ także kalendarz wydarzeń sportowych. Stopniowo jednak wracają mecze i turnieje. Już w 2021 i 2022 roku obejrzymy siatkarskie rozgrywki na najwyższym poziomie. W 2021 r. Polska wraz z Czechami, Estonią i Finlandią zorganizuje Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn. Na boiskach w Krakowie, Gdańsku i Katowicach obecni mistrzowie świata – reprezentacja Polski, będzie walczyć o tytuł najlepszej drużyny starego kontynentu. To jednak nie koniec siatkarskich emocji w naszym kraju. W 2022 r. w Polsce i Holandii o tytuł mistrzyń świata powalczą siatkarki z 24 krajów, w tym także kobieca reprezentacja Polski.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że organizacja tak ważnych imprez sportowych to wizytówka Polski i jednocześnie duma. Świadczy o sukcesie Polski, że odbywają się tu coraz częściej zawody na poziomie europejskim i światowym, zarówno w piłce siatkowej, jak i w wielu innych dyscyplinach – kontynuował.

 

Katowice europejską stolicą męskiej siatkówki w 2021 r.

Przyszły rok przyniesie wiele emocji wszystkim kibicom siatkówki. Przed nami przeniesione z powodu koronawirusa letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Jesienią natomiast 24 reprezentacje z Europy, zgodnie z siatkarskim kalendarzem, powalczą o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Ponad 20 meczów odbędzie się w Polsce, która razem z Czechami Estonią i Finlandią będzie gospodarzem Mistrzostw Europy.

Na krajowych boiskach w Krakowie, Gdańsku i Katowicach zobaczymy reprezentację Polski, która jest obecnym mistrzem świata z 2018 roku.

Tytułu mistrza Europy sprzed dwóch lat będzie broniła reprezentacja Serbii. Nasi siatkarze z mistrzostw organizowanych w 2019 r. przez Belgię, Francję, Holandię i Słowenię wrócili z brązowymi medalami.

To nie pierwsza tego typu impreza w naszym kraju. Polska otrzymała tytuł organizatora Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn już po raz trzeci. Pierwszy raz mistrzostwa Starego Kontynentu odbyły się w naszym kraju w 2013 roku. Wówczas imprezę współorganizowaliśmy z Danią. Cztery lata później – w 2017 roku – Polska była samodzielnym organizatorem LOTTO EUROVOLLEY Polska 2017.

Siatkarki z całego świata na boiskach Polski i Holandii

Kolejnym ważny punktem w siatkarskim kalendarzu są Mistrzostwa Świata kobiet. W 2022 r. na boiskach w Polsce i Holandii zmierzą się ze sobą reprezentantki 24 krajów z całego świata. O medale powalczy także Polska. Tytułu mistrzyń świata z 2018 r. będą bronić Serbki.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u