Koronawirus: strefy różowe i czerwona w województwie mazowieckim

Autor: Mazowiecki UW 2020-08-22 09:11:16

Ministerstwo Zdrowia podało aktualizację dotyczącą powiatów z największym przyrostem zakażeń koronawirusem. Powiaty te – w zależności od dynamiki zmian w tym zakresie – są objęte tzw. żółtą lub czerwoną strefą. Różową oznaczone są obszary zagrożone dodatkowymi obostrzeniami.

W województwie mazowieckim w strefie czerwonej znajduje się aktualnie powiat lipski. Od piątku, 21 sierpnia br., przebywając w miejscach objętych strefą czerwoną lub żółtą należy bezwzględnie stosować się do dodatkowych rygorów reżimu sanitarnego.

W wymienionych powiatach obowiązują obostrzenia dotyczące: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek.

Na ostrzegawczej liście powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami (kolor różowy) znalazły się powiaty: wołomiński i otwocki.

Przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia lista powiatów, w których obowiązują obostrzenia, powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.

Szczegółowe obostrzenia dla powiatów czerwonych i żółtych dostępne są pod linkiem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

© 2018 Super-Polska.pl stat4u