„Za wybitne osiągnięcia żeglarskie na morzu” wręczona

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2020-08-24 09:05:43

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wręczył dziś Kapitanowi Seniorowi Kujawsko-Pomorskiego Kolegium Kapitanów Jachtowych Hubertowi Latosiowi Honorową Nagrodę Wojewody Kujawsko-Pomorskiego „Za wybitne osiągnięcia żeglarskie na morzu”.

Trudno wyobrazić sobie osobę, która bardziej zasługuje na to wyróżnienie – mówił podczas uroczystości wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. - Mam zaszczyt Panu wręczyć tę nagrodę w dowód uznania Pańskich zasług w propagowaniu yachtingu i kultury morskiej w naszym województwie. Jestem przekonany, że donośny dźwięk tego dzwonka pokładowego będzie obwieszczał światu Pańskie osiągnięcia, budząc podziw a także tęsknotę za morską przygodą wśród młodych ludzi – zaznaczał.

Inicjatorami dzisiejszej nagrody byli obecni na uroczystości członkowie Kujawsko-Pomorskiego Kolegium Kapitanów Jachtowych – kapitan Jan Zawadziński, kapitan Ryszard Szczerban i kapitan Bolesław Krystowczyk.

Kapitan jachtowy profesor doktor habilitowany inżynier Hubert Latoś uprawia żeglarstwo od 1952 r. Od 1968 r. jest Instruktorem Żeglarstwa. Pierwszy stopień kapitański uzyskał w roku 1971, zaś od 1998 r. zweryfikował go na stopień Kapitana Jachtowego. W ramach ułatwienia rozwoju żeglarstwa morskiego w województwie, prowadził rejsy morskie szkoleniowe z załogami innych miast. Często prowadził bydgoskie jachty. Według spisu rejsów prowadzonych dla klubu Bydgostia przez kpt. E. Kunickiego był tym kapitanem który prowadził najwięcej rejsów w klubie. Po śmierci kpt Seniora Aleksandra Kaszowskiego został wybrany przez zgromadzenie ogólne na funkcję Kapitana Seniora w Senioracie Kujawsko-Pomorskiego Kolegium Kapitanów Jachtowych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u