Święto Darów Ziemi w Woli Kiełpińskiej

Autor: Mazowiecki UW 2020-09-09 09:32:35

W sobotę, 5 września br. w Woli Kiełpińskiej (gm. Serock) odbyły się coroczne uroczystości dożynkowe z udziałem m.in. przedstawicieli rządu, władz samorządowych, rolników. Wydarzenie, w którym uczestniczył Wojewoda Konstanty Radziwiłł, zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Uroczystości zainaugurowała msza święta odprawiona w miejscowym kościele. Po zakończeniu ceremonii kościelnej obecne na obchodach rolnicze delegacje zaprezentowały tradycyjne dożynkowe wieńce  i złożono podziękowania za tegoroczne plony.

Święto Darów Ziemi ma kilka wymiarów. Do tych wymiarów należą tradycja, radość i wdzięczność. Niezwykle istotne jest, żeby kultywować zwyczaje i podtrzymywać tradycję. To dobrze, że umiemy też cieszyć się z tego, co jest owocem naszej pracy. Aspektem radości, o którym nie należy zapominać jest umiejętność dzielenia się tym, co mamy. Dzięki temu Polska staje się coraz bardziej solidarna. To jest święto, w trakcie którego dajemy wyraz wdzięczności rolnikom i producentom rolnym, sadownikom, pszczelarzom oraz wszystkim tym, którzy pracują w sektorze rolnictwa – powiedział w trakcie wystąpienia Wojewoda Konstanty Radziwiłł.

Po zakończeniu części oficjalnej na scenie wydarzenia odbyły się występy artystyczne. Na wystawionych tego dnia stoiskach prezentowane były płody rolne pochodzące z tegorocznych zbiorów i wyroby rękodzielnicze.

Źródło zdjęć: Urząd Miasta i Gminy w Serocku

© 2018 Super-Polska.pl stat4u