81. rocznica bitwy pod Jeżowem

Autor: Łódzki UW 2020-09-15 09:11:50

Z okazji 81. rocznicy bitwy pod Jeżowem odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy, w której wziął udział wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Po sesji złożono kwiaty na mogiłach żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny.

Stoimy dzisiaj koło mogił polskich bohaterów, tych dzielnych synów polskiej ziemi, którzy musieli stanąć we wrześniu 1939 roku do walki z nowym monstrualnym systemem. Podjęli oni walkę z niemieckim totalitaryzmem pokazującym swe mordercze oblicze w pierwszych dniach wojny. Nasze województwo zostało nim dotknięte jako jedne z pierwszych w kraju. Mówimy o wcześniej nie spotykanej zbrodniczości. Polacy walczyli w wojnie totalnej - podkreślił w trakcie swojego przemówienia na cmentarzu wojennym wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Wrzesień 1939 roku jest symbolem heroizmu, poświęcenia i odwagi Polaków. Mimo ogromnej przewagi militarnej wroga osamotniona Rzeczpospolita walczyła do samego końca. Na jeżowskim cmentarzu wojskowym znajdują się groby 208 polskich żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny. Cześć ich Pamięci !

© 2018 Super-Polska.pl stat4u