Otwarcie Zbąszyneckiej Hali Sportowej

Autor: Lubuski UW 2020-09-20 08:51:01

W Zbąszynku odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej. Inwestycja została dofinansowana przez Ministra Sportu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W wydarzeniu uczestniczył wojewoda Władysław Dajczak.

Inwestycja została dofinansowana przez Ministra Sportu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury Sportowej – pilotaż edycja 2017.

  • Całkowita wartość inwestycji: 12 641 962,88 zł
  • Kwota dofinansowania ze środków FRKF: 2 426 800,00 zł.

– Jest to jeden z piękniejszych i nowocześniejszych obiektów w regionie, doskonale wyposażony, z którego będą korzystali mieszkańcy Zbąszynka. Inwestycja 

była od kilkunastu lat bardzo oczekiwana. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego w ostatnich latach przekazywał duże pieniądze na wsparcie bazy sportowej w województwie lubuskim. Mieliśmy hale sportowe w Pszczewie, Kostrzynie nad Odrą, Trzcielu, wiele boisk wielofunkcyjnych. Przez 4 latach do naszego województwa na inwestycje sportowe były przekazywane pieniądze w skali, której do tej pory w naszym regionie nie było – powiedział wojewoda Władysław Dajczak.

Opis projektu

W ramach projektu powstał dwukondygnacyjny budynek pełnowymiarowej hali sportowej wraz z zapleczem oraz infrastrukturą towarzyszącą (parkingi, ciągi piesze, zagospodarowanie terenu, zieleń), który stanowi doskonałe uzupełnienie kompleksu sportowo-rekreacyjnego im. B. Niemca w Zbąszynku. Obiekt będzie wykorzystywany do prowadzenia zajęć lekcyjnych oraz pozalekcyjnych w roku szkolnym. 

Podstawową funkcją hali w Zbąszynku jest wielofunkcyjna sala sportowa z możliwością wydzielania odrębnych stref do ćwiczeń lub treningów, przystosowana dla ćwiczących osób niepełnosprawnych. Spełnia wymagania normatywne dla obiektów, na których odbywać się mogą zawody krajowe.

Na hali znajdują się boiska, na których będzie można rozgrywać zawody w następujących dyscyplinach: piłka ręczna, piłka nożna, koszykówka, piłka siatkowa, tenis, badminton i inne zawody o mniejszym wymiarze powierzchni boiska lub maty. Sala może spełniać również rolę sali widowiskowej.

  • Parametry budynku:

Powierzchnia zabudowy - 2.718,55m2,

Powierzchnia całkowita - 5.437,10m2,

Powierzchnia użytkowa - 3.375,00m2.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u