#SADZIMY LAS Z PARĄ PREZYDENCKĄ – POLICJANTÓW REPREZENTOWAŁ NADINSP. ANDRZEJ ŁAPIŃSKI

Autor: mat prasowe MSWiA 2020-09-21 08:50:33

Wczoraj (18.09.2020 r.) Prezydent RP Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wzięli udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez huragan w sierpniu 2017 r. Z ramienia Policji w akcji udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński.

Akcja „sadziMY” jest inicjatywą Prezydenta Andrzeja Dudy. Inauguracja I edycji przedsięwzięcia miała miejsce w kwietniu 2019 r. Wówczas Para Prezydencka wspólnie z tysiącem uczestników wzięła udział w sadzeniu drzew w leśnictwie Jakubowo w Nadleśnictwie Rytel, zniszczonych przez huragan w sierpniu 2017 r.

W tym roku para prezydencka sadziła drzewa na terenie leśnictwa Zdroje, czyli w terenie najbardziej zniszczonym przez huragan w sierpniu 2017 r. Tak jak w roku ubiegłym w trakcie akcji nie mogło zabraknąć policjantów, których reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński. W odnawianiu lasu brali udział również harcerze, żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej, strażacy, uczniowie szkół podstawowych i mieszkańcy naszego województwa. Posadzono kilkadziesiąt tysięcy nowych drzew na powierzchni blisko 6,5 ha.

Po zalesieniu leśnictwa Zdroje Prezydent RP Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda podziękowali wszystkim biorącym udział w tej akcji.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u