Wojewódzkie obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej

Autor: Lubelski UW 2020-09-23 08:52:17

Wojewoda lubelski Lech Sprawka uczestniczył w uroczystym apelu w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Dnia KAS.

Głównym zadaniem Krajowej Administracji Skarbowej jest pobór należności podatkowych i celnych oraz kontrola prawidłowości realizacji obowiązków związanych z daninami publicznymi. W centrali KAS oraz w jednostkach terenowych istnieją piony kontroli i zwalczania przestępczości ekonomicznej, które odpowiadają za likwidację istniejącej szarej strefy i minimalizację wykroczeń oraz nieprawidłowości.
 
Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie Sztandaru Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, złożenie meldunku i przemówienie dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Lublinie dr. Artura Krukowskiego. Ważnym elementem uroczystości było wręczenie medali, odznaczeń i awansów.
 
Podczas spotkania wojewoda lubelski w asyście dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, wręczył Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę oraz Złote, Srebrne i Brązowe Odznaki „Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej”. Odznaczenia przyznano za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, a także dla uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla Krajowej Administracji Skarbowej. Wojewoda wraz z dyrektorem Izby Administracji Skarbowej, przekazał także awanse 35. funkcjonariuszom.
 
Obchody w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Lublinie poprzedziła uroczysta msza św., w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy w Lublinie, sprawowana w intencji funkcjonariuszy i pracowników Krajowej Administracji Skarbowej.
 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u