Żołnierze złożyli uroczyste ślubowanie

Autor: Łódzki UW 2020-09-23 08:57:15

Na terenie koszar 31. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu wybrzmiały słowa przysięgi wojskowej. Po ukończeniu szkolenia 47 żołnierzy złożyło po raz pierwszy uroczyste ślubowanie na sztandar jednostki. Decyzję o przekazaniu sztandaru na wniosek ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka podjął prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Andrzej Duda.

 Od dziś sztandar będzie symbolem więzi jakie łączą naszą brygadę z mieszkańcami województwa łódzkiego. Sztandar jest też znakiem jednostki oraz symbolem: tradycji, honoru i męstwa – powiedział, w trakcie uroczystości, dowódca brygady płk.Paweł Wiktorowicz.

Matkąchrzestnąsztandaru została Gryzelda Studzińska, prezes Środowiska Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej „Warszawa”, a ojcem chrzestnym Dariusz Pieniak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi. W uroczystości wziął też udział wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

Formowanie 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęło się15 stycznia w 2018 r. W ramach Brygady funkcjonująjuż2bataliony – w Kutnie i Zgierzu.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u