Z dwójką dzieci z Afganistanu do Niemiec

Autor: mat prasowe MSWiA 2020-09-25 09:03:37

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa-Jasionki zatrzymali troje nielegalnych imigrantów z Afganistanu. W procederze pomagał 24-letni obywatel Węgier.

W niedzielę (20.09) w Rzeszowie wspólny patrol Straży Granicznej i Policji wytypował do kontroli pojazd na słowackich numerach rejestracyjnych. Kierowca legitymował się węgierskim paszportem, natomiast troje pasażerów - kobieta i dwoje dzieci nie posiadało żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość. Mundurowi ustalili, że imigranci w tym samym dniu przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski i na terytorium RP przebywają nielegalnie. Cudzoziemka tłumaczyła, że jest obywatelką Afganistanu i wraz z dziećmi chciała przedostać się do rodziny w Niemczech.

Kierowca pojazdu został zatrzymany. Za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej czeka go kara 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 lat. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Obywatelka Afganistanu wraz z dziećmi na trzy miesiące została umieszczona w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u