Pod znakiem świętego Marka

Autor: Warmińsko-Mazurski UW 2020-09-29 09:25:23

Wojewoda Artur Chojecki spotkał się dzisiaj z laureatami kolejnej edycji Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. Tegoroczna ósma edycja konkursu, podobnie jak poprzednie, została zorganizowana przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie oraz Akcję Katolicką Archidiecezji Warmińskiej i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Miłakowie

 W konkursie udział wzięło 46 szkół, w tym w części plastycznej - 19. Do etapów wstępnych przystąpiło ok. 2800 uczniów z klas od I do VIII. Do finału archidiecezjalnego dotarło 149 uczniów. Tematem tegorocznych zmagań konkursowych była Ewangelia wg św. Marka. Uczestnicy musieli wykazać się dogłębną wiedzą tej części Pisma Świętego.

 

Jak powiedział Artur Chojecki: „Trudno przecenić znaczenie konkursu biblijnego, którego głównym celem jest ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary i zachęta do jego indywidualnej lektury, do osobistej łączności z Bogiem, która przecież, jak wierzymy, dokonuje się także poprzez czytanie Pisma Świętego”. Podkreślił, że znajomość biblii pogłębia również ogólną wiedzę humanistyczną o świecie w zakresie historii, literatury, czy nawet geografii. Podziękował również inicjatorom konkursu, Państwu Agnieszce i Tadeuszowi Bułakom, katechetom ze szkoły w Miłakowie za szczególne zaangażowanie w realizację tej i poprzednich edycji konkursu.

Nagrody na zakończenie spotkania razem z wojewodą wręczał Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki oraz przedstawiciele Kurii Metropolitalnej i starostw w Ostródzie i Olsztynie. Wraz z uczniami wyróżnienia otrzymali także opiekunowie laureatów.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u