Kuźnica Błońska z nowym wozem strażackim

Autor: Łódzki UW 2020-09-30 09:39:13

Wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk wziął udział w uroczystości przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy Błońskiej (powiat sieradzki, gmina Klonowa).

 Zakup tego samochodu to zwiększenie możliwości i potencjału straży pożarnej w województwie łódzkim. Ochotnicze Straże Pożarne  i Państwowe Straże Pożarne doskonale ze sobą współpracują i dzięki temu, wraz z innymi służbami państwowymi, zapewniają Polsce i Polakom bezpieczeństwo. Dzisiejsza straż pożarna to już nie tylko gaszenie pożarów, ale także usuwanie skutków klęsk żywiołowych, wyjazdy do wypadkach drogowych, a w tym roku również pomoc w czasie pandemii koronawirusa. Za te wszystkie działania serdecznie druhom strażakom dziękuję i życzę dalszej bezpiecznej służby oraz jak najmniej powodów do interwencji – powiedział wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk. Wartość przekazanego pojazdu to 802 tys. zł, z czego dofinansowanie z budżetu państwa wynosiło 520 tys. zł.

Podczas wydarzenia najlepsi strażacy-ochotnicy za swoje zasługi zostali odznaczeni medalami , a także odebrali dyplomy i wyróżnienia. Został też przedstawiony krótki rys historyczny strażnicy w Kuźnicy Błońskiej, a czas umilał występ Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Klonowej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u