Spotkanie wiceministra Błażeja Pobożego z kadrą CSK MSWiA

Autor: mat prasowe MSWiA 2020-10-04 11:28:45

W imieniu całego kierownictwa MSWiA chciałbym podziękować za ten czas, kiedy byliście Państwo na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem jako szpital jednoimienny - powiedział wiceminister Błażej Poboży w środę (30 września br.) na spotkaniu z kadrą Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia (Strategia walki z pandemią COVID 19 – Jesień 2020) z 7 września br. oraz decyzją Wojewody Mazowieckiego z 17 września br. zmienił się charakter szpitala MSWiA w Warszawie. Obecnie placówka jest przygotowana na to, by świadczyć opiekę nad pacjentami wymagającymi opieki specjalistycznej – zarówno ze stwierdzonym COVID 19, jak i z innymi chorobami. Wcześniej szpital CSK MSWiA był szpitalem jednoimiennym. 

Wiceminister Błażej Poboży podkreślił, że kadra CSK MSWiA walcząc z koronawirusem dała z siebie wszystko. – Stąd nikt z zagrożeniem życia nie został przewieziony do innej placówki. Nikomu nie odmówiono pomocy. Tutaj każdy mógł i będzie mógł liczyć na wsparcie. Za to wszystkim należą się podziękowania – powiedział wiceminister Błażej Poboży. 

Podsekretarz stanu w MSWiA zaznaczył, że Centralny Szpital Kliniczny w Warszawie jest jednym z największych i najnowocześniejszych szpitali wchodzących w skład służby zdrowia MSWiA. - Wybitni specjaliści, najnowocześniejsze metody, nowe procedury i badania ¬- to wszystko, co wyróżnia Centralny Szpital Kliniczny MSWiA. To wielka duma nadzorować tak wyjątkową placówkę – dodał Błażej Poboży zwracając się do uczestników spotkania.

Wiceminister Błażej Poboży zwrócił uwagę, że wprowadzenie jednoimienności szpitali było dobrym rozwiązaniem. - Wszyscy musimy pamiętać, że gdy zdecydowano się w tej poprzedniej strategii na wprowadzenie formuły szpitali jednoimiennych, to mieliśmy w perspektywie te obrazy chociażby z Włoch. Tam system opieki zdrowotnej nie podołał sytuacji. W Polsce przyjęto najlepszą z możliwych dróg - powiedział wiceminister Błażej Poboży.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Waldemar Wierzba, dyrektor CSK MSWiA, Urszula Kulisiewicz, dyrektor generalny MSWiA, Krzysztof Wawro, dyrektor Departamentu Zdrowia MSWiA, Agata Ziółkowska-Serzycka, wicedyrektor Departamentu Zdrowia MSWiA oraz przedstawiciele kierownictwa klinik CSK MSWiA. 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u