AGH rozpoczęła kolejny rok akademicki

Autor: Małopolski UW 2020-10-06 09:42:40

Gaudeamus igitur w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus” zabrzmiało dzisiaj w murach Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Tym samym rok akademicki 2020/2021 został zainaugurowany. W uroczystościach w imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity uczestniczył II wicewojewoda Józef Leśniak.

Dzisiaj żadna aktywność - a zwłaszcza taka, która z założenia ma być aktywnością wartościową i owocną społecznie - nie może obyć się bez wykorzystania zdobyczy nauki. Zaś szczególną rolę i znaczenie w świecie współczesnym mają uczelnie techniczne. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, w której murach mam zaszczyt dzisiaj gościć, to czołowa polska uczelnia techniczna – uczelnia zasłużona zarówno dla samej Małopolski, jak i dla całej Rzeczpospolitej Polskiej: od ponad 100 lat wspomagająca jej rozwój gospodarczy i cywilizacyjny – napisał w liście skierowanym do uczestników inauguracji wojewoda Łukasz Kmita. 

W związku z sytuacją epidemiczną, w tradycyjnym pochodzie społeczności akademickiej AGH wzięli udział wyłącznie przedstawiciele władz uczelni: Rektor, Prorektorzy i Dziekani, a także poczty sztandarowe i Orkiestra Reprezentacyjna AGH. Zaś uroczyste posiedzenie Senatu odbyło się w formule zdalnej. Dzięki transmisji on line, na stronie internetowej można było na bieżąco śledzić przebieg wydarzeń.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u