Strażacy otrzymali specjalne podziękowania

Autor: Łódzki UW 2020-10-07 09:27:13

W imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wręczył dziś podziękowania strażakom z grupy USAR Poland uczestniczącym w misji ratowniczej w Libanie.

- Zgłaszając gotowość, by opuścić granicę i nieść pomoc daliście dowód swojego humanitaryzmu, profesjonalizmu, a także doskonałego przygotowania do służby. Jesteście wizytówką PSP oraz bohaterami województwa łódzkiego. Cala Polska kibicowała strażakom, w tym również mieszkańcy województwa. Bardzo Wam za to serdecznie dziękuję. Nigdy się na Was nie zawiedliśmy. Ciągle podwyższając swoje kompetencje potraficie sprostać najtrudniejszym wyzwaniom - podkreślił wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński

Polska po eksplozji w Bejrucie jako jeden z pierwszych krajów zgłosiła gotowość niesienia pomocy. Państwowa Straż Pożarna zorganizowała specjalną grupę, która w piekielnym upale przy udziale psów ratowniczych poszukiwali osób uwięzionych w gruzowiskach. W jej skład weszli zarówno lekarze, jak i specjaliści ds. pomocy humanitarnej, którzy na miejscu zajmowali się m.in. oceną potrzeb i rozdziałem pomocy, w taki sposób, by trafiała ona do osób najbardziej potrzebujących.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u