Gmina Gózd: uroczyste oddanie do użytku sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej

Autor: Mazowiecki UW 2020-10-15 09:32:23

We wtorek 13 października w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Klwatce Królewskiej oddano do użytku nowo wybudowaną sale gimnastyczną wraz z zapleczem i trzema salami dydaktycznymi. W uroczystości udział wziął Wicewojewoda Artur Standowicz, który w imieniu Premiera Mateusza Morawieckiego przeczytał list skierowany do uczniów. Inwestycja dofinansowana była w ramach programu Funduszu Rozwoju Kultury.

Oficjalne oddanie do użytku sali gimnastycznej zbiegło się z obchodzonym w placówce Dniem Edukacji Narodowej. Uczniowie Szkoły Podstawowej od września mogą uczyć się, ćwiczyć i rozwijać swoje pasje w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Nowa inwestycja umożliwia dzieciom czynny udział w grach zespołowych tj. m.in.: koszykówka czy piłka ręczna. Dzięki nowoczesnym warunkom i pełnym wyposażeniem sali gimnastycznej, uczniowie szkoły będą mogli korzystać m.in. ze sprzętu sportowego.

Premier Mateusz Morawiecki w swoim liście zwrócił się do uczniów i nauczycieli szkoły: - Sport to nie tylko podnoszenie sprawności fizycznej, ale także budowanie siły charakteru i hartu ducha. To sposób na rozwijanie swoich pasji. Dlatego tak ważne jest, by zajmował szczególne miejsce w życiu dzieci i młodzieży. Nie będzie to możliwe bez nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury sportowej.  – przeczytał Artur Standowicz.

Inwestycja realizowana była od maja 2019 r. do lipca 2020 r.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u