Kolejny odcinek drogi S5 otwarty!

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2020-10-15 09:44:06

Dziś został otwarty 18- kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 prowadzący od węzła Szubin Północ do węzła Żnin Północ. W uroczystości otwarcia drogi wzięli udział m.in. posłowie: Tomasz Latos, Piotr Król i Ewa Kozanecka oraz Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau.

Podziękowania za pracę w ukończeniu kolejnego odcinka S5 złożył poseł Piotr Król.

- Ten blisko 20-kilometrowy odcinek drogi S5 był bardzo wyczekiwany przez mieszkańców obu powiatów, ale i Bydgoszczy. Dziś przejadą tędy pierwsze samochody. Mam nadzieję, że już niebawem cała droga S5 będzie służyła mieszkańcom naszego regionu i wszystkim kierowcom. Dziękuję wszystkim, którzy mieli wkład w pracę na tym odcinku- mówił Piotr Król.

O poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzięki nowemu odcinkowi mówił poseł Tomasz Latos.

- Otwieramy kolejny ważny odcinek drogi S5. Wielkie podziękowania dla wykonawcy tej trasy oraz GDDKiA. Cieszę się, że kierowcy będą mogli w bezpieczny sposób przemieszczać się tym odcinkiem- mówił Tomasz Latos.

- Ten odcinek wpłynie na rozwój gospodarczy, inwestycyjny, ale nade wszystko na bezpieczeństwo dla mieszkańców naszego regionu i całej Polski- mówiła podczas uroczystości poseł Ewa Kozanecka. Parlamentarzystka dodała, że to priorytety, którymi kieruje się Rząd- zakończyła.

Znaczenie otwarcia nowego odcinka drogi S5 dla rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego podkreślał Józef Ramlau.

- To inwestycja, która ma ogromne znaczenie dla Kujaw i Pomorza. Dzięki niej będziemy mogli znacznie efektywniej wykorzystać nasze centralne położenie. Ta droga otwiera również duże możliwości dla Bydgoszczy. Zapewni dogodne połączenia komunikacyjne, co przełoży się na rozwój gospodarczy-  mówił Wicewojewoda.

Znaczenie otwarcia nowego odcinka drogi S5 dla rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego podkreślał Józef Ramlau.

- To inwestycja, która ma ogromne znaczenie dla Kujaw i Pomorza. Dzięki niej będziemy mogli znacznie efektywniej wykorzystać nasze centralne położenie. Ta droga otwiera również duże możliwości dla Bydgoszczy. Zapewni dogodne połączenia komunikacyjne, co przełoży się na rozwój gospodarczy- mówił Wicewojewoda.

Droga ekspresowa, w układzie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, została otwarta na zasadach czasowej organizacji ruchu, m.in. z ograniczeniem prędkości do 70 km/h. Jest to związane z prowadzonymi dalszymi pracami wykończeniowymi.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u