Wyróżnienia dla ratowników

Autor: Świętokrzyski UW 2020-10-19 09:23:40

Honorowe wyróżnienia dla lekarzy, ratowników medycznych oraz osób szczególnie zasłużonych dla ratownictwa medycznego wręczył wojewoda Zbigniew Koniusz.

Ustanowione w tym roku wyróżnienie - w postaci odznaki - jest przyznawane przez wojewodę w trzech kategoriach:  „Wzorowy lekarz”, „Wzorowy ratownik” oraz „Zasłużony dla ratownictwa”. Pierwsze takie wyróżnienia Zbigniew Koniusz wręczył w Sandomierzu podczas spotkania z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego.

Trzystopniowa odznaka: złota, srebrna lub brązowa przyznawana jest na wniosek kierownika placówki medycznej, jak np. Szpitalny Oddział Ratunkowy lub Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego, a także na wniosek wojewody.

Mam nadzieję, że to honorowe wyróżnienie będzie doceniać trud osób, które akurat w tym roku znalazły się na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa. Stanie się ono jednakże wyróżnieniem cyklicznym przyznawanym nie tylko za walkę z Covidem, ale również za wzorową postawę medyka bądź osoby szczególnie związanej z ratownictwem medycznym w naszym województwie – mówił wojewoda.

Podczas uroczystości wojewoda wręczył również nowy sprzęt medyczny dla podmiotów leczniczych województwa świętokrzyskiego. Były to respiratory, kardiomonitory, pulsoksymetry oraz urządzenia do kompresji klatki piersiowej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u