19. urodziny USiołka

Autor: mat prasowe UŚl 2020-11-02 18:18:48

Spośród kilku zaproponowanych naszej uczelni kandydatur za najbardziej wdzięczną został uznany właśnie osiołek Michał, a już w grudniu 2009 roku ogłoszono konkurs na projekt maskotki na nim wzorowej. Wygrała propozycja Justyny Mikusz, ówczesnej studentki Wydziału Artystycznego UŚ w Cieszynie.

Na podstawie zwycięskiej koncepcji stworzono oficjalny wizerunek USiółka, który stał się maskotką Uniwersytetu Śląsku: wykorzystywane w promocji śląskiej Alma Mater breloczki i – zwłaszcza – pluszaki w kształcie USiołka niezmiennie cieszą się ogromną popularnością i wywołują serdeczny uśmiech u wszystkich obdarowanych, a maskotka towarzyszy często wydarzeniom organizowanym przez UŚ.

Warto przypomnieć, że w 2012 roku dzisiejszy solenizant wcielił się w rolę… typującego wynik meczu piłkarskiego (na wzór Paula, budzącej wówczas olbrzymie zainteresowanie ośmiornicy, która „przepowiadała” rezultaty piłkarskiego Euro). Przed charytatywnym spotkaniem drużyny Senatu UŚ przeciwko reprezentacji Senat RP rzecznik UŚ udał się do Michała z dwoma jabłkami. Osiołek wybrał to symbolizujące Senat RP, a na boisku przedstawiciele izby wyższej polskiego parlamentu… faktycznie wygrali 2:1.

Z okazji swojego święta nasz kochany USiołek przygotował urodzinową niespodziankę – więcej informacji już wkrótce. Ze względu na zagrożenie epidemiczne 19. urodziny Michał świętował w ograniczonym gronie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u