Szpital tymczasowy na Dolnym Śląsku

Autor: Dolnośląski UW 2020-11-03 09:39:36

Zgodnie z przyjętą strategią szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19 zostanie przygotowany w każdym mieście wojewódzkim. Na terenie Dolnego Śląska powstanie szpital tymczasowy, który pomieści 400 pacjentów.

Szpitale tymczasowe będą powstawać głównie w centrach kongresowo-wystawienniczych i halach sportowych. Oznacza to, że nie będą to miejsca, które obecnie wykorzystywane są przez służbę zdrowia. Część z nich zostanie uruchomiona w obiektach, które kiedyś pełniły funkcję szpitali lub przechodzą remonty.

Wielowymiarowa współpraca

Za realizację zadań związanych z tworzeniem szpitali tymczasowych odpowiedzialni są wojewodowie we współpracy ze szpitalami patronackimi. W zakresie dostaw sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej współpracują z Agencją Rezerw Materiałowych. Poprowadzą też akcję naboru lekarzy i personelu medycznego do pracy w szpitalach tymczasowych. W zależności od potrzeb, pracę tych szpitali wesprze też 300 ratowników medycznych z Państwowej Straży Pożarnej.

W budowę szpitali tymczasowych zostały włączone spółki skarbu państwa: PKN Orlen SA w Warszawie, KGHM Polska Miedź we Wrocławiu, Węglokoks w Katowicach oraz Tauron Polska Energia i PKO w Krakowie.

Szpital tymczasowy na Dolnym Śląsku

Szpital tymczasowy w województwie dolnośląskim powstanie w Centrum Konferencyjnym w Hotelu Terminal przy ul. Rakietowej 33 we Wrocławiu. Podczas czwartkowej konferencji prasowej pełnomocnik wojewody ds. szpitala tymczasowego Maciej Bluj poinformował, że w budowanej placówce we Wrocławiu powstanie baza łóżkowa dla 400 pacjentów, z czego 50 miejsc będzie dedykowanych dla osób, wymagających użycia respiratorów.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u