Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie chce przyjąć studentów z Białorusi

Autor: mat prasowe ZUT 2020-11-04 09:12:23

NAWA wraz z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich będą realizowały trzy działania wspierające Białorusinów: „Solidarni ze studentami”, „Solidarni z naukowcami” oraz „Solidarni z nauczycielami”. Władze Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie wyraziły gotowość przyjęcia 20 kandydatów z Białorusi w ramach programu „Solidarni ze studentami” oraz zakwaterowania ich w domach studenckich.

Do 15 listopada 2020 rok Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich zbiera zgłoszenia od uczelni, które zgłosiły chęć przyjęcia kandydatów na pierwszy rok studiów stacjonarnych pierwszego stopnia.

 

ZUT chciałby włączyć studentów zza wschodniej granicy do nowego przedsięwzięcia edukacyjnego. Wyciągamy do nich pomocną dłoń, dlatego też w naszej ofercie kształcenia skierowanej do białoruskiej młodzieży znalazły się 24 kierunki studiów m.in.: architektura, teleinformatyka, automatyka i robotyka, ekonomia, rybactwo, chemia, zarządzanie i mechatronika – powiedział prof. Arkadiusz Terman, prorektor ds. studenckich ZUT.

 

Warunkiem przyjęcia na studia na ZUT będzie przesłanie dokumentów: świadectwa ukończenia szkoły średniej, potwierdzenie znajomości języka, w którym prowadzony jest dany kierunek studiów oraz podanie o przyjęcie na studia zawierające dane kandydata.

 

Na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie studiuje 14 osób z Białorusi.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u