Utworzenie szpitala tymczasowego w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu

Autor: Opolski UW 2020-11-07 19:19:46

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbyła się konferencja prasowa wojewody opolskiego Adriana Czubaka, odnośnie postępu prac przy budowie Szpitala tymczasowego w CWK dla osób zakażonych koronawirusem. Udział w konferencji wzięli Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, Dyrektor USK w Opolu Dariusz Madera, Prezes Mostostalu Dariusz Sankowski, z-ca dyrektora NFZ w Opolu Beata Cyganiuk. Takie szpitale powstają obecnie w każdym województwie.

Kiedy powstawała inicjatywa powołania szpitali tymczasowych, jako pierwsze wskazałem Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, biorąc pod uwagę wszelkie zewnętrzne jak i wewnętrzne okoliczności. Przy dobrej współpracy z Prezydentem Opola jak i Dyrektorem USK bardzo szybko przeszliśmy do działania na rzecz szybkiego uruchomienia Szpitala tymczasowego. I tak powinna wyglądać współpraca, tak ma wyglądać wspólne działanie na rzecz dobra ludzi – powiedział wojewoda.

 

W nowym szpitalu tymczasowym, którego inwestorem jest wojewoda opolski, będziemy dysponować 150 miejscami, w tym 38 łóżek  OIOM-owych, z możliwością przekształcenia do 50% wszystkich łóżek na OIOM-owe, gdyby zaszła taka potrzeba. Zakończenie prac planujemy na koniec listopada br. Na koniec listopada w województwie opolskim będziemy dysponowali blisko 1300 łóżkami dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

Bardzo dziękuję lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, za ich poświęcenie i ciężką służbę jaką wykonują na pierwszej linii walki z epidemią – powiedział wojewoda opolski Adrian Czubak.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u