Narodowe Święto Niepodległości w Poznaniu

Autor: Wielkopolski UW 2020-11-12 18:28:42

W 102. rocznicę odzyskania niepodległości wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wraz z przedstawicielami władz Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz środowisk kombatanckich złożyli kwiaty pod pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego w imieniu mieszkańców Wielkopolski, jako wyraz pamięci i szacunku dla Ojczyzny i orędowników jej niepodległości.

Uroczyste obchody w związku z sytuacją epidemiczną spowodowaną pandemią mają w tym roku szczególny charakter. Przedstawiciele najwyższych władz województwa uczestniczą w obchodach jako delegacje wspólne, składając kwiaty w różnych częściach miasta.

- Dziś jesteśmy w domach, chroniąc się w tym trudnym czasie przed koronawirusem. I choć nie spotkamy się licznie na miejskich placach, nie zaśpiewamy wszyscy razem głośno hymnu, możemy zrobić coś innego. Zachęcam, abyśmy wszyscy 11 listopada wywiesili przed domami czy na balkonach piękne biało-czerwone flagi. Pokażmy, że choć jesteśmy w murach mieszkań, to wypełniają je miłość i szacunek do Polski - mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Hołd bohaterom tamtych przełomowych dni wojewoda oddał także w swoim rodzinnym mieście - Ostrowie Wielkopolskim składając kwiaty w miejscach pamięci, między innymi przed budynkiem Konwiktu Arcybiskupiego, Domem Katolickim oraz siedzibą Powiatowej Rady Ludowej w czasach Republiki Ostrowskiej i Powstania Wielkopolskiego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u