Wręczenie nominacji dla Wójta

Autor: Lubuski UW 2020-11-14 10:09:39

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wręczył nominację do pełnienia funkcji Wójta Gminy Świdnica. Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył na to miejsce Bogdana Muchę, który będzie pełnił tę funkcję do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wnioskiem z dnia 30 października 2020 r., przekazanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wystąpił o wyznaczenie Pana Bogdana Muchy do pełnienia funkcji Wójta Gminy Świdnica. Powołanie osoby pełniącej funkcję wójta uzasadnia fakt wygaśnięcia mandatu wójta Krzysztofa Stefańskiego, który zmarł w październiku br.

– W imieniu Premiera Mateusza Morawieckiego przekazuję akt wyznaczenia Pana z dniem 12 listopada 2020 roku do pełnienia funkcji Wójta Gminy Świdnica, do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta. Serdecznie gratuluję i życzę powodzenia – powiedział w czasie wręczenia nominacji wojewoda Władysław Dajczak, dodając że Pan Bogdan Mucha jest osobą niezwykle doświadczoną, która gwarantuje wypełnienie wszystkich zadań stojących przed osobą pełniącą funkcję wójta i przygotowania samorządu do wyborów. Pełnił wiele funkcji związanych z gospodarką, pracował w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego.

Przedterminowe wybory Wójta Gminy Świdnica wyznaczono na 20 grudnia 2020 r.

 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u