Politechnika Gdańska na najwyższym podium Akademickich Mistrzostw Polski

Autor: Mat. prasowe PG 2020-11-18 17:41:30

Politechnika Gdańska została akademickim mistrzem Polski, deklasując swoich przeciwników zarówno w klasyfikacji generalnej jak i w klasyfikacji uczelni technicznych. Tylko przedstawiciele naszej uczelni, jako jedyni, wystąpili we wszystkich 48 dyscyplinach.

W klasyfikacji generalnej PG zdobyła 301 punktów więcej niż zajmujący drugie miejsce Uniwersytet Warszawski oraz 499,5 pkt więcej niż plasująca się na trzecim miejscu Politechnika Śląska. Sukces jest tym pełniejszy, że nasza uczelnia zajęła także 3. miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając 11 złotych, 10 srebrnych oraz 12 brązowych medali.

Po złoto po raz trzeci sięgnęły nasze koszykarki, pełen sukces odnieśliśmy też koszykówce 3x3, gdzie najcenniejsze krążki wywalczyły męska i żeńska reprezentacja PG. Koszykówka 3x3 pojawiła się jako oficjalna dyscyplina po raz pierwszy w historii. Indywidualnie, w klasyfikacji medalowej złote medale zdobyli: żeglarska załoga Andrzeja Michalskiego, lekkoatletka Paulina Borys, karateka Filip Wendt oraz trójboiści – Paulina Szymanel, Alicja Klińska, Piotr Konkol, Tomasz Domański oraz Kamil Linstedt.   Drużynowo. Tytuł Mistrzów Polski wywalczyli po raz siódmy z rzędu żeglarze, a po raz drugi z rzędu tytuł mistrzowski, obroniła również męska reprezentacja PG w lekkoatletyce.

– Jedno słowo ciśnie się na usta: NARESZCIE! Nareszcie, po wielu latach, stanęliśmy na najwyższym stopniu podium – mówi po ogłoszeniu wyników ostatecznych Krzysztof Kaszuba, dyrektor Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej. – W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim studentom-sportowcom i ich trenerom, że nie bacząc na trudne czasy i „wakacje” trenowali w pocie czoła, a władzom Politechniki Gdańskiej za odważną decyzję o niezamykaniu obiektów CSA dla sekcji. Otwierając szampana nie zapominamy o nadchodzącej edycji AMP i podrażnionej ambicji pokonanych uczelni. Podsumowując nieskromnie: zasłużyliśmy na kategorię A+.

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja Akademickich Mistrzostw Polski odbyła się na raty. Epidemia koronawirusa pokrzyżowała mocno plany zawodnikom i zawodniczkom. Od początku 2020 roku nasi reprezentanci zdołali wystąpić jedynie w dwóch dyscyplinach – futsalu oraz snowboardzie. AMP w narciarstwie zostały odwołane. Do rywalizacji powrócono w drugiej połowie sierpnia.