POLICJANCI POKONALI KORONAWIRUSA I ODDALI OSOCZE POTRZEBUJĄCYM

Autor: MSWiA 2020-11-20 09:47:13

Czterech policjantów Wydziału Prewencji wschowskiej jednostki Policji odwiedziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Funkcjonariusze przeszli Covid-19 i postanowili oddać swoje osocze. Wszystko po to, aby pomóc innym osobom zmagającym się z koronawirusem.

Kilku policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie pokonało już koronawirusa. Mają oni świadomość, że w dobie pandemii na osocze ozdrowieńców jest bardzo duże zapotrzebowanie. Dlatego też, bez żadnego zastanowienia, zdecydowali się podzielić swoim osoczem z najbardziej potrzebującymi. Sam proces oddawania osocza nie jest bolący ani skomplikowany. Dlatego też policjanci ze sporym zapałem podeszli do tematu.

W czwartek (19 listopada) sierżant sztabowy Łukasz Szeląg, starszy posterunkowy Tomasz Szufilta, posterunkowy Piotr Brychcy i posterunkowy Paweł Widera odwiedzili Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. W swoim szlachetnym działaniu kierowali się słowami roty ślubowania „służyć wiernie Narodowi”.

To była pierwsza tego typu wizyta policjantów ze Wschowy w zielonogórskim centrum. Jednak inicjator akcji sierżant sztabowy Łukasz Szeląg zapowiada już kolejne wizyty w możliwie jak najszybszym terminie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u