Wizytacja wicewojewody lubelskiego na przejściu granicznym w Zosinie

Autor: Lubelski UW 2020-11-21 10:30:32

Wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik wizytował drogowe przejście graniczne w Zosinie. Celem wizyty było sprawdzenie postępu prac budowlanych realizowanego zadania w ramach projektu Współpracy Transgranicznej PL-BY-UA 2014-2020 pn.: ,,Zwiększenie otwartości granicy polsko-ukraińskiej oraz jej bezpieczeństwa poprzez rozbudowę drogowego przejścia granicznego w Zosinie (platforma wyjazdowa z Polski).”

W spotkaniu uczestniczył także dyrektor Lubelskiego Zarządu Obsługi Przejść Granicznych Damian Wierak oraz kierownik drogowego przejścia granicznego w Zosinie Michał Popławski.
 
Jednostką realizującą projekt w imieniu wojewody lubelskiego jest Lubelski Zarząd Obsługi Przejść Granicznych. W ramach projektu zrealizowany zostanie kolejny etap rozbudowy drogowego przejścia granicznego w Zosinie dotyczącego platformy wyjazdowej z RP (pawilony odpraw, pasy odpraw, wiata zadaszeniowa nad pawilonami, ciągi komunikacyjne i tereny zielone, sieci teletechniczne). Wartość projektu to ponad 7,4 mln zł z czego ponad 6,6 mln zł to środki pochodzące z PWT PL-BY-UA 2014-2020. Termin zakończenia realizacji projektu planowany jest na I kwartał 2021 roku.
 
Wicewojewoda Gzik wizytował także budynek, w którym – już w grudniu – ma stanąć nowoczesny skaner RTG do kontroli pojazdów. Wartość tej inwestycji to ponad 13 mln zł.
 
Pomimo panującej pandemii koronawirusa, prace związane z rozbudową przejścia granicznego w Zosinie są realizowane zgodnie z harmonogramem.
 
Drogowe przejście graniczne w Zosinie posiada po 7 pasów ruchu na obu kierunkach. Możliwości dobowe przejścia granicznego w Zosinie związane z przepustowością to 4000 samochodów osobowych, 50 autobusów, 500 samochodów ciężarowych do 3,5 t.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u