Podpisanie umowy na dofinansowanie ambulansu dla szpitala w Obornikach

Autor: Wielkopolski UW 2020-11-26 09:36:48

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podpisał umowę z władzami powiatu obornickiego na dofinansowanie zakupu ambulansu dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Obornikach zawartej na podstawie decyzji Ministerstwa Zdrowia. Symboliczny czek na kwotę 400 tys. zł przekazała obecna na uroczystości poseł na Sejm Marta Kubiak.Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podpisał umowę z władzami powiatu obornickiego na dofinansowanie zakupu ambulansu dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Obornikach zawartej na podstawie decyzji Ministerstwa Zdrowia. Symboliczny czek na kwotę 400 tys. zł przekazała obecna na uroczystości poseł na Sejm Marta Kubiak.

 

Dziś zdrowie jest najważniejsze. Zdrowie i bezpieczeństwo Wielkopolan nie mają barw politycznych i nigdy ich nie powinny mieć - mówił wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podczas przemówienia. Umowę razem z wojewodą podpisała Zofia Kotecka - starosta powiatu obornickiego, Waldemar Cyranek - wicestarosta oraz skarbnik powiatu Joanna Konieczna.

Dofinansowanie pozwoli na zakup ambulansu typu „S”, który jest ambulansem reanimacyjnym używanym w stanach zagrożenia życia. W porównaniu do innych typów ambulansów to właśnie wyposażenie karetki „S” jest najbardziej rozbudowane oraz zaopatrzone w zaawansowaną aparaturę medyczną.

- Współpraca rządu z samorządem jest niezwykle istotna. Tylko w ten sposób możemy zobaczyć efekty w poszczególnych powiatach. Mieszkańcy powinni wiedzieć, w jaki sposób rząd dysponuje środkami, które pochodzą z pieniędzy obywateli, a przykładem tych decyzji rządowych jest chociażby to dofinansowanie - dodał wojewoda.

Na terenie powiatu obornickiego funkcjonują dwie karetki typu „S” i „P”.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u