UMCS: mikołajkowe upominki oraz wsparcie akcji honorowego dawstwa krwi +mp3

Autor: Mat. prasowe UMCS 2020-12-07 09:49:30

W domach studenckich UMCS przebywają studenci m.in. z Polski, Ukrainy, Białorusi, Azerbejdżanu, Wietnamu, Indii czy z państw Afryki. Specjalnie z myślą o nich 6 grudnia 2020 r. Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia prof. Dorota Kołodyńska wspólnie z Zarządem Uczelnianym Samorządu Studentów, pełnomocnikiem rektora ds. umiędzynarodowienia kształcenia dr Eweliną Panas i dr. Marcinem Gołębiowskim z Centrum Promocji UMCS przekazała upominki dla mieszkańców dziewięciu domów studenckich naszej uczelni.

Przygotowano ponad 1145 upominków dla wszystkich mieszkańców domów studenckich UMCS. Dodatkowo studenci otrzymali kartki świąteczne w języku polskim, ukraińskim, białoruskim, rosyjskim, azerskim oraz suahili. Zadanie zostało przeprowadzone w ramach Budżetu Partycypacyjnego ze środków Programu Welcome to Poland organizowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

W załączeniu przesyłam zdjęcia z niedzielnej akcji. Autor fotografii: Bartosz Proll/UMCS.Jednocześnie pragnę poinformować, że Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wspiera akcję honorowego dawstwa krwi. Krew to ogromny skarb – jest najcenniejszym darem życia, a dla wielu chorych szansą na uratowanie lub szybszy powrót do zdrowia. Rejestrowanie się jako dawca krwi jest szczególnie istotne teraz, w trudnym okresie pandemii.

Zachęcamy wszystkich studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, by z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zrobić prezent zarówno sobie, jak i innym. Społeczność akademicka ma tę cechę, że solidaryzuje się ze wszystkimi potrzebującymi. Chcąc w sposób szczególny wesprzeć akcję oddawania krwi, składnika organizmu, którego nie można wyprodukować, a który jest niezbędny do ratowania życia i zdrowia pacjentów, władze uczelni przekażą drobny upominek każdej studentce i studentowi naszej Alma Mater, którzy oddadzą krew. Poza świadomością udziału w wyjątkowej akcji prozdrowotnej, nie do przecenienia będzie także formalne podziękowanie od Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia, prof. Doroty Kołodyńskiej. Aby otrzymać prezent wystarczy skontaktować się z Centrum Prasowym UMCS (Rektorat, XIV piętro, pokój 1403) i okazać książeczkę Honorowego Dawcy ze znajdują się w nim datą pobrania

Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie – lek. med. Małgorzata Orzeł również gorąco zachęca do oddawania krwi oraz tłumaczy, dlaczego jest to tak niezwykle ważne.

Video do pobrania: https://we.tl/t-wR5eeGYdt7

Materiał video został zrealizowany przez Centrum Prasowe UMCS. Zachęcam Państwa do jego rozpowszechniania oraz cytowania fragmentów wypowiedzi Pani Dyrektor.

W załączeniu przesyłam również nagranie dźwiękowe.


Przypominam również, że na stronie RCKiK znajdują się szczegółowe informacje dotyczące wymogów, które powinien spełniać potencjalny donator, opis przygotowania oraz przebiegu procesu i lista placówek, gdzie można ją oddać.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u