Pierwszy taki koncert na KUL - kolęda rozchodzi się po świecie!

Autor: Mat. prasowe KUL 2020-12-21 19:36:47

Najbardziej znane, bliskie naszym sercom kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach można było usłyszeć podczas koncertu zespołu Enej, który wystąpił w Kościele Akademickim. Muzyczne wydarzenie nosiło tytuł „Wesołą nowinę bracia słuchajcie ~ A Ja Wam powiem: CZAS TO MIŁOŚĆ!”. Zespołowi towarzyszyli Górale z Podhala.

Był to wspólny projekt Uczelnianego Samorządu Studentów KUL i regionalnego oddziału Telewizji Polskiej, dzięki czemu koncert będzie można zobaczyć również w telewizji. Zapraszamy w Wigilię, 24 grudnia, godz.19. Wydarzenie było transmitowane na żywo, dzięki czemu w jednym momencie uczestniczyć w nim mogło wielu widzów.  - W tym roku nie odbyły się Kulturalia, chcieliśmy w tym trudnym czasie stworzyć coś wspólnie dla całej naszej społeczności akademickiej, ale nie tylko, bo koncert obejrzało wiele osób  z Polski ale także z zagranicy - mówi Paweł Robak, wiceprzewodniczący USS KUL.

Studentów wsparły władze uczelni - Rektor KUL ks.prof.Mirosław Kalinowski oraz prorektor prof. Krzysztof Narecki.  - Dostrzegam potrzebę wychodzenia z tego typu inicjatywami poza uczelnię, to dla nas promocja, ale też doświadczenie dla młodych, którzy biorą na siebie odpowiedzialność za organizację wydarzeń, w tym przypadku kulturalnych - podkreśla ks.prof.Mirosław Kalinowski.

Drugą częścią projektu jest postprodukcja realizowana wspólnie z TVP 3 Lublin. Jej celem jest ukazanie kulturalnej działalności KUL w połączeniu z misją Uczelni i tradycjami. Z okazji obchodzonych rocznic, w materiał wkomponowane zostaną fotografie i myśli związane z Janem Pawłem II oraz kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Transmisja zaplanowana została również w innych stacjach TVP , w tym w TVP Polonia.

 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u