Nie czekaj, zadzwoń! Ruszyła kampania społeczna promująca Dziecięcy Telefon Zaufania

Autor: Mat. prasowe RPDz 2021-01-09 18:31:35

Przemoc, hejt, samotność, zagubienie, depresja… Dziecięce dramaty mogą zakończyć się tragicznie, jeśli w porę nie nadejdzie pomoc. Masz problemy? Nie czekaj, zadzwoń na darmowy numer 800 12 12 12 lub napisz na czacie na brpd.gov.pl. Pomogą ci eksperci Rzecznika Praw Dziecka. Ruszyła kampania społeczna promująca Dziecięcy Telefon Zaufania, spoty można zobaczyć w Telewizji Polskiej i internecie.

Jeśli Ty albo Twoi znajomi staliście się ofiarami przemocy albo celem hejtu; jeśli zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, albo nie masz po prostu z kim pogadać; jeśli myślisz, że wszystko straciło sens… Nie czekaj, zadzwoń na numer Dziecięcego Telefonu Zaufania 800 12 12 12 albo napisz na naszym czacie na stronie brpd.gov.pl - zachęca Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Szanowni Państwo,
Biuro Rzecznika Praw Dziecka prosi o możliwie najszersze propagowanie spotu oraz informacji o kampanii promującej darmowy Dziecięcy Telefon Zaufania, tak ważny szczególnie w tym trudnym okresie epidemii. 

Spot kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka można pobrać ze strony BRPD
https://brpd.gov.pl/wp-content/uploads/2020/12/Spot-kampanii-spo%C5%82ecznej-Rzecznika-Praw-Dziecka.mp4
(funkcja pobrania dostępna jest po kliknięciu w ikonkę trzech kropek po prawej stronie paska z funkcjami wideo).
W razie problemów film można też pobrać ze strony: https://we.tl/t-8sKKKOuveX

Telefon i czat są czynne całą dobę, także w nocy, święta i weekendy. Czekają tam specjaliści, prawnicy i psycholodzy, którzy pomogą, porozmawiają i wskażą drogę wyjścia z kłopotów. Telefon i czat są darmowe i anonimowe.

- Jeśli nie będziecie chcieli, to nikt się o tej rozmowie nie dowie. Ani rodzice, ani szkoła. Nie czekajcie, pozwólcie sobie pomóc. To naprawdę działa – przekonuje Mikołaj Pawlak.

Na potrzeby kampanii społecznej promującej działalność Dziecięcego Telefonu Zaufania powstały spoty filmowe. Pierwszy z nich można już oglądać w Telewizji Polskiej, na stronie www.brpd.gov.pl i w mediach społecznościowych - na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Jest to historia nastolatki dręczonej przez anonimowych hejterów, ale też i przez znajomych, którzy ją obrażają i poniżają. Nienawistne, obraźliwe wypowiedzi dosłownie przygniatają przerażoną dziewczynę, a przedstawieni w formie animowanych postaci rodzice nie mają dla niej czasu, próbując odepchnąć od siebie córkę wraz z jej problemami. Na szczęście nastolatce udaje się rozbić górę atakujących ją agresywnych słów, bo ratunkiem jest dla niej Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12.

Telefon ten działa już od 2008 roku. To darmowa infolinia. Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zdecydował o rozszerzeniu jego działalności na całą dobę, a także uruchomił specjalny czat internetowy – dyżurują tam specjaliści prawnicy i psycholodzy, którzy pomagają dzieciom i młodzieży.

Spoty na potrzeby kampanii społecznej wyprodukowała firma BeeProduction. Reżyserem jest Tomasz Kempski.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u